A A A

50 lat Orkiestry w Ruścu


26 sierpnia uczestniczyłem w ważnym wydarzeniu w moim rodzinnym Ruścu. Orkiestra obchodziła jubileusz 50-lecia. Było uroczyście, przyjacielsko, rodzinnie i serdecznie.

Obecnemu Zarządowi Orkiestry i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego muzycznego święta - dziękuję za pamięć i zaproszenie.

Jak łatwo wywnioskować z najstarszej, zachowanej fotografii, moim pierwszym instrumentem, na którym grałem przed publicznością był... werbel.
Pierwszy od lewej w górnym rzędzie, to mój Ś.P. Tatuś Józef Cybułka, który grał na tenorze i przez wiele, wiele lat pełnił funkcję skarbnika.

Pamiętam, że zapowiadałem jeden z pierwszych występów Orkiestry z Ruśca, który miał miejsce w kinie „Świt”, po pierwszomajowym pochodzie w ówczesnym powiatowym mieście Pajęcznie. Dyrygent Pan Jan Czachurski powierzył mi do wypowiedzenia taki oto tekst: „Rusiecka orkiestra choć młoda, zagra pięć kawałków!”

O ludziach orkiestry, dyrygentach oraz o patronie Karolu Namysłowskim jeszcze napiszę. A tak przedstawiają swoją działalność na stronie internetowej muzycy z Ruśca. http://www.orkiestra-rusiec.yO.pl">
 

Amatorski Zespół Muzyczny im. Karola Namysłowskiego w Ruścu. Zdjęcie z 1964 r.
Kolejno od lewej strony górny rząd: Józef Cybułka, Henryk Trojan, Józef Płuciennik, Stanisław Zalewski, Stanisław Ochocki, Cywiński, Stanisław Krawczyk; środkowy rząd: Ignacy Cybułka, Stefan Moszyński, Ryszard Kaczmarowski, Jerzy Ścigała, Leon Chwałowski, Ferdynand Piątkiewicz - kapelmistrz, Stanisław Torzecki, Zenon Chwałowski, Henryk Dziedzic, Czesław Cybułka: dolny rząd: Stefan Terkalski, Józef Ludwiczak, Piotr Cybułka.

Powered by Quick.CMS